Fotogalerie

"Fotografie je báseň napsaná světlem za pomoci fyzikálních zákonů."

Krajina

Krajinářská fotografie mě chytla během koronavirových karantén, když jsem chodil do Brdských lesů, které mám hned za barákem. Po nějakém čase tápání jak fotografovat krajinu jsem objevil kouzlo panoramatické fotografie. Své fotografie často skládám z desítek fotografií. 

Panoramatická fotografie vám dává možnost se neomezovat parametry objektivu (zejména ohniskovou vzdáleností) a formátem a rozlišením snímače fotoaparátu. A to je to co mě na tom chytlo - to spojení techniky, umění zachytit krajinu co nejpřirozeněji a  tvůrčí vize.

Od mala mě fascinoval vesmír. Jako malý kluk jsem rád chodil do planetárií na různé pořady o vesmíru. Na gymnázium mě začala zajímat fyzika a tak jsem se rozhodl jí studovat na VŠ. Když jsem se pak začal zajímat o fotografii krajiny, tak mě napadlo spojit fyziku a fotografii. Přesněji astronomii. Tak jsem se začal věnovat astrofotografii. Koupil jsem si paralaktickou montáž a začal fotit krajinářské astrofotografie, tak širokoúhlé deepspace fotky. 

Abstrakce

Procvičte si vaší představivost a zkuste interpretovat mé fotografie po svém! 

Abstraktní fotografie je velice zajímavá oblast focení. Snažím se vyfotografovat reálný objekt tak, aby ve Vás vzbudil dojem, iluzi jiného objektu, či neurčité slátaniny světel, stínů a barev. 

Chcete se vydat do vlastního světa? 

Krajina tichá

Krajina skýta nespočet nádherných pohledů. Někdy tyto pohledy nemusíme hledat daleko od civilizace, ale stačí se pořádně rozhlédnout kousek za městem a člověk objeví nespočet jednoduchých a uklidňujících kompozic.